Już wkrótce

Zapisy na lato:

plakat wakacje na hali polkolonia 171

rok wyspianskiego

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

okladka 1 2017 zmn

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
637
Odsłon artykułów:
455980

Liga tenisowa

tenis

 

 

 

 

 Startuje liga tenisowa 2017: zasady

Cały dom Katarzyny Gawłowej - ściany drzwi, sufit, piec - pokryty był namalowanymi przez nią obrazami. W izbie mieszkali święci na każdą okoliczność, a wokół nich anioły, kolorowe kwiaty, ptaki i czarny kot na stropie. Gawłowa urodziła się i mieszkała w Zielonkach. Była jedną z najciekawszych i najautentyczniejszych artystek ludowych swych lat. Dziś zalicza się ją do grona najbardziej cenionych artystów naiwnych, a jej obrazy wiszą w krakowskim Muzem Etnograficznym obok prac Nikifora Krynickiego.

Czytaj więcej: Katarzyna Gawłowa

W Bibicach mieszkała reprezentantka nurtu prymitywistycznego, Maria Kotulska. Malowała głównie wazony z kwiatami i krajobrazy. W latach 80. została laureatką konkursu malarskiego im. Teofila Ociepki, organizowanego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Maria Kotulska

Piewca małej ojczyzny

Bez mieszkańców wsi, ich pomocy i życzliwości nie zdziałałbym niczego. Bo co może jeden człowiek? - mówi Henryk Banaś. Wiele. Dowodzi tego jego historia.

Czytaj więcej: Henryk Banaś

Cudeńka pani Antosi

Maleńka staruszka urzeka ciepłem i skromnością. Młode, pełne ciepła oczy, uśmiech na twarzy, drobne ręce. Aż dziw, że potrafią wyczarować z kolorowej bibułki takie cuda.

Czytaj więcej: Antonina Stec