Już wkrótce

1 marca, Bibice - Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych, szczegóły obok

 

Przez cały rok zapraszamy na quest:

"Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi"

Relacja

Aplikacja mobilna

Ulotka:

quest 1

 

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

RODO

Klauzula informacyjna: link

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

wlgz5 6 2019

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
839
Odsłon artykułów:
796108

Rozpoczął działalność w październiku 2009 roku jako chór żeński – pod liryczną nazwą Bel Canto, przemianowany w 2012 roku na zespół śpiewaczy "Zieleńczanki", obecnie znowu pod nazwą Bel Canto. Opiekę nad zespołem sprawuje Wojciech Karwat, który nie tylko przygotowuje panie do występów, ale i akompaniuje na akordeonie. Panie mają próby w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej 17A.
Debiut chóru to występ na wieczornicy zorganizowanej z okazji 11 listopada 2009 r. w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. Jedenaście pań zaprezentowało „Rotę”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko” oraz „My pierwsza brygada”. Podczas występu na Wigilii organizowanej przez GOPS dla osób starszych i samotnych w Bibicach zespół liczył już 17 członkiń. Zaprezentowały tam kolędy, również wiersze o tematyce świątecznej. Do dziś występują na spotkaniach organizowanych dla osób starszych i samotnych przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.
Panie uświetniają swoim śpiewem liturgię w kościele w Zielonkach i Giebułtowie, na maj przygotowują pieśni maryjne, ćwiczą również utwory na dożynki.

Bel Canto