Już wkrótce

1 marca, Bibice - Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych, szczegóły obok

 

Przez cały rok zapraszamy na quest:

"Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi"

Relacja

Aplikacja mobilna

Ulotka:

quest 1

 

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

RODO

Klauzula informacyjna: link

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

wlgz5 6 2019

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
839
Odsłon artykułów:
796045

Chór "Fermata" działa przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, powstał w marcu 2007 roku. Pomysłodawczynią  i prowadzącą zespół jest Anna Roj, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Do zespołu należą dzieci i młodzież w wieku od 8 do 25 lat. Ze względu na duży przedział wiekowy uczestników zespół podzielony jest na 2 grupy wiekowe: młodszą  i starszą. Przy zespole rozwija się także grupa instrumentalna towarzysząca wokalistom. Zespół bierze czynny udział w życiu kulturalnym gminy uświetniając wiele imprez organizowanych przez CKPiR w Zielonkach, a także startuje w konkursach i przeglądach muzycznych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
W repertuarze zespołu można znaleźć utwory religijne, poetyckie, rozrywkowe oraz kolędy i pastorałki. W ramach zajęć Fermata nie tylko pracuje nad repertuarem,   doskonali także emisję głosu oraz bierze udział w zajęciach kształcenia słuchu.   Liczba i różnorodność utworów robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że zespół zainicjował swoją działalność nie tak dawno, bo w 2007 roku. Zespół spotyka się na próbach odbywających się dwa razy w tygodniu, ale nie tylko. Tradycją już stał się udział członków Fermaty w  wakacyjnych warsztatach muzyczno - teatralnych oraz w warsztatach gospel.  
Do najważniejszych sukcesów zespołu należą:
I miejsce na I Gminnym Konkursie Piosenki w Zielonkach (2008),
II miejsce na powiatowym konkursie piosenki turystycznej w Ojcowie (2008),
III miejsce podczas XI i XII Archidiecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cały świat”  w Zakopanem (2008, 2009)
II miejsce w wojewódzkim Konkursie Piosenki w Krakowie (2010),
I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Zabierzowie (2010).
III miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Myślenicach (2011)
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki (2011)
III miejsce w XX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki 2012r.
II miejsce w XXI i XXII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki 2013 i 2014 - w kategorii: chóry z towarzyszeniem instrumentu
II miejsce w  „Małopolskich Spotkaniach Kolędowych” w Akademii Muzycznej w     Krakowie   - 2013 i 2014
ZŁOTA I SREBRNA STRUNA  podczas XVI Małopolskiego Konkursu Chórów „O złotą strunę” w Niepołomicach – 2013 i  2014 r.
Ponadto w 2013 i 2014 roku chór przygotował spektakl słowno-muzyczny „Gwiazda nad stajenką” w reżyserii Anny Roj.  Zespół także brał udział w Ogólnopolskich Warsztatach GOSPEL w Sieprawiu,  koncertował z Orkiestrą Dętą „Wieniawa” z Raciborowic, włączył się w akcję WOŚP koncertując z repertuarem kolędowym, koncertował w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wraz z chórem Oratorienchor z Monachium.
Dzięki środkom finansowym przekazanym na rzecz zespołu za pomocą 1% podatku zespół nagrał pamiątkową płytę z piosenkami do tekstów Agnieszki Osieckiej. Płyta nosi tytuł „Piosenki pachnące jaśminem”. Można na niej znaleźć znane i lubiane piosenki, do których muzykę skomponowali m. in. Seweryn Krajewski, A. Zieliński czy Katarzyna Gaertner.  Wykonane przez solistów i chór Fermata zabrzmią na płycie w nowych opracowaniach i aranżacjach. Dziś nabywając po koncercie cegiełkę na rzecz zespołu można otrzymać taką pamiątkową płytę.

DSC_0574Anna Roj o solistkach, z którymi pracuje w ramach zajęć w CKPiR:

Agnieszka_achowska.latoAgnieszka Łachowska - uczennica II klasy gimnazjum w Bibicach. Po raz pierwszy usłyszałam ją podczas I Gminnego Konkursu Piosenki w 2008r. Piosenką "Na kolana" z repertuaru Kasi Cerekwickiej zrobiła na jury wielkie wrażenie. Zaproponowałam jej udział w zespole Fermata. Agnieszka chętnie się zgodziła. Wkrótce po tym zdarzeniu rozpoczęła naukę śpiewu w CKPiR. Mimo tak młodego wieku Agnieszka może pochwalić się pierwszymi sukcesami. Wielokrotnie nagradzana w konkursach piosenki, między innymi w ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kolorowe Nutki" w NCK-u, w wojewódzkim Konkursie Piosenki "Mamo, Tato ja śpiewam dla Ciebie", czy w konkursie "Śpiewać i grać każdy może" w Zabierzowie. Agnieszka chętnie bierze udział w koncertach i imprezach organizowanych przez CKPiR.

 

 

 

 

 

 

DSC_0101_Ola_MedynskaAleksandra Medyńska - studentka CMUJ, mieszka w Zielonkach. Rozśpiewana przyszła pani doktor! Współtwórczyni zespołu "Fermata" w 2007roku, uczennica śpiewu w CKPiR od 2008 roku. Miła i uśmiechnięta, niezwykle ciepła i ambitna dziewczyna. Śpiew jest dla niej wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Wielokrotnie nagradzana w konkursach i przeglądach muzycznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Laureatka konkursu "Talenty Małopolski" w 2011 roku. W latach 2010 i 2011 znalazła się w grupie młodych wokalistów okrzykniętych "Perłami Powiatu Krakowskiego".

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0244Wiktoria Oliwa - uczennica VI klasy SP w Witkowicach, uczennica szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, mieszkanka Krakowa, należy także do Chóru Opery Krakowskiej. Na  zajęcia śpiewu w CKPiR uczęszcza od roku. Reprezentuje naszą gminę w konkursach i przeglądach muzycznych, w których często bywa nagradzana. Chętnie występuje w imprezach okolicznościowych organizowanych przez CKPiR w Zielonkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak dołączyć do "Fermaty"?
Zainteresowani mogą kontaktować się z Centrum Kultury w Zielonkach  (tel. 12 665-10-87, 12 665-10-47)  lub bezpośrednio z Anną Roj (tel. 511-685-508)

 

Tonie_1
DSC_0034_OK
Fermata_5

Anna_Roj

DSC_0533
Fermata_14
wakacyjne_warsztaty_muzyczne_2011
Fermata_11

Fermata_1

DSC_0202

Fermata_6
Fermata_8
Wiktoria_Oliwa_2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

span style=