Już wkrótce

1 marca, Bibice - Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych, szczegóły obok

 

Przez cały rok zapraszamy na quest:

"Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi"

Relacja

Aplikacja mobilna

Ulotka:

quest 1

 

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

RODO

Klauzula informacyjna: link

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

wlgz5 6 2019

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
839
Odsłon artykułów:
796118

Parafialna Orkiestra Dęta Korzkiew reaktywowana w 2007 roku za sprawą księdza Zbigniewa Płachty, proboszcza korzkiewskiej parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela, jest kontynuatorką orkiestry dętej założonej blisko 100 lat temu, w 1914 roku, przez Edwarda Maja, krakowskiego kompozytora, skrzypka i dyrygenta.
To młoda, ale i utytułowana orkiestra – w roku 2010 zajęła II miejsce podczas 52. Małopolskiego Konkursu Orkiestr Dętych w Więcławicach, a brązowy dyplom przywiozła z Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr i Big Bandów w Krakowie. Orkiestra Korzkiew zdobyła wyróżnienie na Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wieliczce 8 maja 2011 roku.
Co ważne orkiestra korzkiewska integruje utalentowaną muzycznie młodzież i nieco starszych mieszkańców m. in. Korzkwi i Grębynic. Jest wśród nich wielu uczniów szkół muzycznych, ale również osoby, które na co dzień  spełniają się zawodowo daleko od muzyki.
Michał Kwiatkowski, który dyryguje orkiestrą, otrzymał tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej w Krakowie w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych w roku 2008. Uczestniczył również w kursach dyrygenckich i koncertował w wielu krajach Europy. Założył skrzypcową Orkiestrę NOVA. Pełni również funkcję prezesa Fundacji Orkiestra NOVA, której celem jest wspieranie działalności kulturalnej, naukowej i oświatowej w dziedzinie twórczości muzycznej oraz inicjatyw kulturalnych.

DSC_0038park_korzkiew_07.11