Już wkrótce

Od 1 lipca do 23 sierpnia - wakacje z CKPiR, szczegóły obok

 

 Zapraszamy na quest:

"Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi"

Relacja

Aplikacja mobilna

Ulotka:

quest 1

oferta zajec ckpir 2019

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

RODO

Klauzula informacyjna: link

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

okladka 2 3 2019

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
792
Odsłon artykułów:
693336

51062821 2320529697966810 4559779947085824000 n2 lutego odbył się XVIII Miechowski Przegląd Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 16 chórów i zespołów wokalno-muzycznych, m.in. z Kozłowa, Skały, Krakowa, Olkusza, Niepołomic. Gminę Zielonki reprezentował zespół Fermata, który zajął I miejsce w kategorii chóry mieszane.
Występy utalentowanych chórzystów oceniało jury w składzie: prof. zw. dr Jerzy Kurcz, mgr Ryszard  Źróbek oraz mgr Walentyn Dubrowskij. Na miechowskim przeglądzie wystąpił 40-osobowy zespół Fermata złożony z grupy starszej oraz składu kameralnego zespołu. Chórzyści zaśpiewali cztery kolędy: „Dzisiaj w Betlejem” w opracowaniu Henryka Jana Botora, „Gdy śliczna Panna” w opracowaniu Mariusza Kramarza oraz dwie kolędy w opracowaniu Anny Roj: „Mędrcy świata” oraz „Gore gwiazda Jezusowi”.


Przygotowania do konkursów były bardzo intensywne. Próby odbywały się nawet w czasie ferii. Dyrygentki (Anna Wółczańska i Anna Roj) zorganizowały dodatkowo konsultacje wokalne dla chórzystów. Dzięki nim, każdy miał okazję popracować nad swoim głosem indywidualnie poznając swoje wokalne możliwości i ćwicząc trudne partie w utworach. Owocami tych przygotowań były: wyróżnienie w kategorii chórów kameralnych, które wyśpiewali sobie wokaliści składu kameralnego Fermaty podczas Myślenickiego Festiwalu Chóralnego Kolęd i Pastorałek w dniu 27 stycznia oraz I miejsce w kategorii chórów mieszanych dla chóru Fermata podczas XVIII Miechowskiego Przeglądu Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek w dniu 2 lutego.
- Wdzięczny czas kolędowania za nami więc już dziś zapraszamy na wyjątkowy Koncert Wiosenny, który odbędzie się 26 maja w Zielonkach – zachęca Anna Roj.
KB