Już wkrótce

GordonkiPlus

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na quest:

"Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi"

Relacja

Aplikacja mobilna

Ulotka:

quest 1

 

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

RODO

Klauzula informacyjna: link

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

okladka 2 3 2019

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
797
Odsłon artykułów:
707607

kolednicy1Styczeń to czas kolędowania i karnawałowej zabawy. Takich niezapomnianych wrażeń i  śmiechu dostarczyli artyści z gmin Zielonki, Wielka Wieś i Podegrodzie podczas tegorocznego, dziewiętnastego już, Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych, który odbył się 20 stycznia w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.


Kolorowym i radosnym przemarszem spod parkingu Urzędu Gminy rozpoczął się tegoroczny przegląd, organizowany od wielu lat przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Idąc kolędnicy zapraszali na swoje występy do Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.
- Czas kolędowania zawsze wydaje się za krótki, dlatego tak chętnie oglądamy te grupy kolędnicze – mówił dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta rozpoczynając imprezę.
Nim na scenie pojawili się artyści, rozdano nagrody w konkursie na "Szopkę Bożonarodzeniową 2019". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz gadżety promocyjne gminy Zielonki, a laureaci miejsc od 1 do 3 - bony do realizacji w sieci Empik. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: radny powiatu krakowskiego Wojciech Karwat, radna gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik oraz sołtys Zielonek Władysław Orzechowski i sołtys Korzkwi Janusz Macała-Wrześniowski.
Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Grupa Kolędnicza „Bibiczanie” z tradycyjnym obrzędem, ukazującym wydarzenia na dworze króla Heroda, po tym jak dociera do niego wieść o mającym się narodzić Dzieciątku. Przedstawienie oparto na treści z „Bibickiej pieśni” regionalisty Henryka Banasia. Na koniec grupa okolędowała Marka Płachtę, dyrektora CKPiR, a jak tradycja głosi – przyniesie to pomyślność na cały rok.
Na zieloneckiej scenie swój debiut miały panie z gminy Wielka Wieś. Ich zespół „Szycowianie” nie tylko zaśpiewał „Piosenkę na wprowadzenie”, zaprezentował skecz-monolog, ale także wykonał świąteczną zumbę.
Kolejna grupa przyjechała do Zielonek z powiatu nowotarskiego. W skład podegrodzkiej grupy kolędniczej wchodzą m.in. Cygan, Cyganka, Żyd, Turoń, ale nie tylko. W rolę Dziada wcielił się Krzysztof Bodziony, dyrektor tamtejszego Gminnego Ośrodka Kultury. Grupa Gawędziarze i Śpiewacy pokazała "Zakończenie kolędowania u starych gospodarzy". Największe hity z nietuzinkowymi tekstami zaśpiewały gwiazdy estrady tj. Zenon Martyniuk i Maryla Rodowicz.
Harcami i żartami rozbawili publiczność do łez. Po nich wystąpiła Grupa Kolędnicza "Z Konikiem" z Podegrodzia. Barwne stroje, zabawa i śpiew - tak zabawiali publiczność podegrodzcy kolędnicy. Na zakończenie dyrektor CKPiR Marek Płachta wręczył kierownikom grup równorzędne nagrody finansowe ufundowane przez powiat oraz dyplomy.
KB
Galeria zdjęć: w ALBUMIE.

kolednicy2

kolednicy3

kolednicy4

kolednicy7

kolednicy8