Już wkrótce

11 stycznia - Wieczór z kolędą: szczegóły obok

 

14-25 stycznia - Ferie z CKPiR w hali sportowej: szczegóły obok

 

20 stycznia - Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych:

plakat Przeglad Koledniczy 19

Zapraszamy na quest:

"Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi"

Relacja

Aplikacja mobilna

Ulotka:

quest 1

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

wl 04 2018

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
750
Odsłon artykułów:
624361

Liga tenisowa

tenis

 

 

 

 

Gminna liga tenisa ziemnego: zasady

Zapraszamy do szkółki:

plakat szkolka tenisowa

DSC03251mosW Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach 13 października miał miejsce Turniej Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki. Rywalizowało 17 par. I miejsce zdobyli Stefan Brzózka i Krzysztof Hłąd, II miejsce: Jan Skuciński i Jerzy Pasich, a III miejsce: Szymon Superson i Bartosz Bunar. Nad organizacją czuwał Marek Płachta, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.


Zaczęło się w 2013 roku od wtorków brydżowych, dziś brydżyści w naszej gminie spotykają się trzy razy w tygodniu i w Bibicach i w Zielonkach. Do spotkań w poniedziałki i wtorki oraz w czwartki zachęca propagator tego sportu, i sportu w ogóle, były radny z Bibic Stefan Łysek. Za jego sprawą zorganizowano w 2015 pierwszy w gminie Turniej Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki. Od tego czasu zawodów odbyło się już kilka, w tym o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zielonki i dyrektora CKPiR.
Zawody trwały około czterech godzin. Jako że była nieparzysta liczba par, w każdej rundzie pauzowała jedna para. Wynik ważył się do końca, a na ostateczny pracowały wszystkie pary.  Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia Paweł Skałacki. Zwycięska para brydżystów Stefan Brzózka i Krzysztof Hłąd reprezentują Częstochowę, grają w brydża towarzysko. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali puchary, a każdy z uczestników - pamiątkowy dyplom. Dekoracji zwycięzców dokonał wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
- Trzeba być skoncentrowanym i się pilnować, gorzej jak się popuści wodze fantazji – mówi Krzysztof Hłąd pytany o receptę na brydżowy sukces. Podkreśla też, że jego partner Stefan Brzózka, lat 87, jest utytułowanym szachistą, grał w narodowej drużynie na szachowej olimpiadzie. – Dobry szachista to też dobry brydżysta – dodaje.
Uczestnicy byli zbudowani udziałem młodzieży w turnieju. Szymon Superson, zdobywca trzeciego miejsca, jest laureatem nagrody sportowej gminy Zielonki. Już w chwili wręczenia nagród w kwietniu wójt Bogusław Król zachęcał Szymona do gry ze starszymi brydżystami i udziału w gminnych turniejach. Szymon Superson grał z kolegą Bartoszem Bunarem, a brydża ćwiczą m.in. w ramach zajęć w liceum. Drugą młodzieżową parą było rodzeństwo: Łucja Ciborowska i Konrad Ciborowski.
Brydż w gminie Zielonki trzyma się mocno. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC02901
DSC03201
DSC03221
DSC03227
DSC03218