logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

0001

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
706
Odsłon artykułów:
575083

Liga tenisowa

tenis

 

 

 

 

Gminna liga tenisa ziemnego: zasady

dab wolnosci 1 podp KopiaSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Zielonki, a w szczególności dzieci, młodzież, która spędza wakacje w domu oraz ich dziadków i rodziców do udziału w etapie przygotowawczym questu "Zjednoczeni w Niepodległej". Przygotujemy razem nieoznaczoną w terenie trasę z zagadkami i skarbem, którą przemierzać się będzie czytając wierszowane wskazówki. Dwudniowe warsztaty przygotowawcze odbędą się w hali sportowej w Zielonkach (sala edukacyjna na parterze) 20 i 21 sierpnia (poniedziałek i wtorek) od 9.00-12.00.

       
Podczas warsztatów wstępnie opracowana zostanie trasa przebiegu questu wraz z rysunkami do ulotki. Na trasie znajdą się historyczne miejsca, które warto poznać lub ponownie odwiedzić.
Na trasie znajdzie się m.in. dąb wolności zasadzony w Korzkwi w okresie odzyskania niepodległości przez Polskę przez tamtejszych mieszkańców. Również zahaczymy o zamek w Korzkwi, który w okresie zaborów nie uchronił się od rozbiórek oraz bazę miejscowych harcerzy, którzy zawszę niosą pomoc w każdej sytuacji.
Start questu już z ulotkami (uwzględniony materiał z warsztatów) i ogólnopolską aplikacją mobilną na telefon komórkowy będzie miał miejsce 22 września 2018 r. (sobota) pod zamkiem w Korzkwi podczas Święta Szlaku Orlich Gniazd.  Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Zjednoczeni w Niepodległej” realizowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

logo pl niepodległamonochrom czarny

www.niepodlegla.pl

logo ckpir duze