Już wkrótce

27 maja - Koncert Wiosenny

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

1 18 WLGZ okladka

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
700
Odsłon artykułów:
554667

Liga tenisowa

tenis

 

 

 

 

Gminna liga tenisa ziemnego: zasady

rajdIV Rajd Rowerowy po Gminie Zielonki już za nami. Jak co roku nie zawiedli uczestnicy, a i pogoda była naszym sprzymierzeńcem. Wszystkim rowerzystom, którzy 4 czerwca postanowili spędzić aktywnie czas w gminie Zielonki bardzo serdecznie dziękujemy! To przyjemność robić imprezę dla blisko tysiąca uśmiechniętych osób.


Start rajdu z boiska Bibiczanki odbywał się od godziny 10 - tradycyjnie strzałem z pistoletu oddawanym przez m.in. wójta gminy Zielonki Bogusława Króla wypuszczano kolejne grupy uczestników. Medal na mecie czekał na każdego, więc nie trzeba było rywalizować o palmę pierwszeństwa, sukcesem było ukończenie 25- lub 9-kilometrowej trasy rajdu.
W tym roku zapisało się 955 osób, pakiety startowe w dniu rajdu odebrało 877 osób. Pakiety startowe wydawaliśmy od 8:30, jednak najwięcej osób przyjeżdżało bezpośrednio przed startem. Dlatego w przyszłym roku bardzo prosimy, aby być trochę wcześniej – na rozdanie pakietów blisko tysiącu osób, choćby uwijać się jak w ukropie (nomem omen) potrzeba czasu… Cieszy nas ogromnie, że nasz rajd z roku na rok nie traci na popularności i uczestniczą w nim całe rodziny, grupy przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Przybywają na niego nie tylko mieszkańcy naszej gminy, sąsiednich i Krakowa, ale i uczestnicy z o wiele dalej położonych zakątków naszego kraju. Cieszy też udział byłych i obecnych radnych i sołtysów bez względu na wiek!
A jak było na trasie? Niewątpliwie ciekawie.
- Początek był trudny, ale potem było pięknie – mówiła Paulina Glixeli z Bibic, która z całą, pięcioosobową rodziną wybrała się na rajd – Trasa świetnie dostosowana, piękne miejsca i widoki, których wcześniej nie znałam.
- Gmina Zielonki to bardzo wyjątkowe miejsce. Tu jest fajnie, bo czuje się wspólnotę. Okolica też jest piękna i zachęca do tego typu aktywności jak wycieczki rowerowe - mówił Paweł Ciałowicz z Zielonek, który jako pierwszy pojawił się na mecie po przejechaniu dłuższej, 25 km trasy. Zajęło mu to ok. 40 minut.
- Przyjechaliśmy na rajd całą rodziną. Ja z synem po raz pierwszy, a mój mąż z córką brali w nim udział już dwa razy. Wybraliśmy krótszą trasę. Jechało się bardzo przyjemnie chociaż pierwszy podjazd był wymagający, ale później można było spokojnie podziwiać widoki – mówiła o wrażeniach Joanna Dyląg z Zielonek.
Na mecie na wszystkich czekały medale i dodatkowe atrakcje. Na scenie swe talenty zaprezentowały dzieci uczestniczące w zajęciach odbywających się w Zielonkach, a więc: Tai Chi, UKS Judo Kraków, Rock’n’roll akrobatyczny z Klubu Podwawelskiego, cheerleaderki trenujące w ramach Akademii Tańca ATIGA oraz maluchy z mini-warsztatów baletu Anny Herezy. Zaśpiewali też dwaj wokaliści z Fermaty: Kamil Jędralski i Michał Latinek.
Każdy z uczestników rajdu otrzymał posiłek regeneracyjny przygotowany przez harcerzy z bazy w Korzkwi. Wśród uczestników rozlosowano też cenne nagrody, zarówno ufundowane przez organizatorów, jak i sponsorów, i tak: od sponsora Axer Sport: hulajnogi, deskorolki, kijki do nordic walking, piłki do kosza, siatkówki, nożnej, plecaki, bidony, akcesoria do roweru, latarki rowerowe, piłki do skakania (rehabilitacyjne); od szkoły językowej Shamrock roczny kurs nauki języka angielskiego; od Porsche Kraków Bronowice Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto: akcesoria samochodowe i rowerowe, okulary przeciwsłoneczne; a od organizatorów 6 bonów podarunkowych, każdy o wartości 250 zł do markowych sklepów kosmetycznych, odzieżowych i jubilerskich oraz plecaki z prezentami firmowymi gminy Zielonki.
Przed startem i po nim można było zostać wymasowanym przez fizjoterapeutów z Rehalife w Zielonkach, sprawdzić wzrok na stoisku optyka z Zielonek, a także sprawność swojego roweru.
Organizatorzy rajdu: dyrektor i zespół Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach składają serdeczne podziękowania wszystkim, na których pomoc mogli liczyć przy organizacji rajdu: Klubowi Sportowemu Bibiczanka za udostępnienie terenu, strażakom z gminnych jednostek OSP i policjantom oraz zespołowi z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Zielonek za nieocenioną pomoc przy zabezpieczeniu tras i zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom; wolontariuszom za pomoc przy rejestracji uczestników i dekoracji medalami; harcerzom za sprawność przy wydawaniu posiłków oraz sponsorom za wkład finansowy i rzeczowy rajdu, a byli nimi: AXER SPORT AXER BIKE ul. Glinik 193 Kraków; Porsche Kraków Bronowice Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto ul. J.Conrada 10 Kraków; SHAMROCK szkoła językowa ul. Spacerowa 35 w Zielonkach; OPTYK w Zielonkach ul. Krakowskie Przedmieście 114 A w Zielonkach; „Delikateski” Euro Sklep ul. Krakowskie Przedmieście 83 Zielonki; Rehalife usługi fizjoterapeutyczne rehabilitacja w Zielonkach; Rowery Elmar osiedle Piastów 60A Kraków.
MKF, KB
Więcej zdjęć: cz1 i cz2.

rajd1

rajd2

rajd4

rajd5

rajd6