Już wkrótce

22 grudnia warsztaty

"Niepowtarzalne ozdoby choinkowe",

szczegóły obok:

 

Zapraszamy na quest:

"Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi"

Relacja

Aplikacja mobilna

Ulotka:

quest 1

logo 100 lecie GZ
rok wyspianskiego

Subskrypcja e-mail

Kalendarz imprez

kalendarz 0 XL

 

Do poczytania

wl 04 2018

Do pokolorowania

zmngmzielonki dlamłodych

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
741
Odsłon artykułów:
613917

Liga tenisowa

tenis

 

 

 

 

Gminna liga tenisa ziemnego: zasady

Zapraszamy do szkółki:

plakat szkolka tenisowa

DSC09021mosGminny Przegląd Chórów w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach 20 listopada pozwolił na zaprezentowanie umiejętności 5 grup wokalnych z gminy Zielonki. Muzycy poznawali się i integrowali. Centrum Kultury zorganizowało przegląd po raz pierwszy. Wokaliści przedstawili różnorodny repertuar, a przynajmniej jeden utwór zaśpiewali a capella.


Zespół VOX był najbardziej kameralnym składem, za to już z 10-letnim stażem. Gromadzi śpiewaków związanych z Gminnym Klubem Sportowym oraz chórem Schola Cantorum z parafii pw. Narodzenia NMP w Zielonkach. Muzycznym kierownikiem grupy jest Piotr Szczerba, organista, którego nie mogą się nachwalić. Zaśpiewali pieśni kościelne, w tym ku czci Bogurodzicy, ale i piosenkę na wesołą, marszową nutę. Obecnych na scenie wokalistów przedstawił Władysław Kućmierczyk. Chór nadal zaprasza chętnych do śpiewania.
Jako drugi wystąpił chór z parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi pod kierownictwem Michała Kwiatkowskiego, kapelmistrza korzkiewskiej orkiestry. Gromadzi przedstawicieli miejscowości należących do parafii, na co dzień też udzielających się społecznie i artystycznie. Działa od 2009 roku, a inicjatorem jego powstania był poprzedni ksiądz proboszcz Zbigniew Płachta. Wykonali pieśni kościelne i m.in. „Przybyli ułani pod okienko”.
Następny był, złożony z najmłodszych wiekiem wokalistów, chór Mezzoforte z Zespołu Szkół w Zielonkach, którym kieruje Ewa Adamczyk, nauczyciel muzyki i plastyki. Występy chóru działającego od 2001 roku ubogacają szkolne uroczystości pieśniami wysławiającymi ojczyznę czy na cześć patrona szkoły – świętego Jana Pawła II.  Podczas przeglądu pożegnali symbolicznie wielkiego muzyka, zmarłego dwa tygodnie wcześniej, Leonarda Cohena, polską wersję jego przeboju „Alleluja”.
Chór Psallite Deo powstał w 2013 roku, a już wpisał się w życie społeczności Bibic śpiewając podczas ważnych uroczystości, których w ostatnim czasie nie brakowało w miejscowości, bo Bibice przeżywały 850 lat. Chórem kieruje Marta Krawczyk, a śpiewają i całe rodziny. Chór wchodził w skład Gminnego Chóru Światowych Dni Młodzieży. W Zielonkach zaśpiewali m.in. „Jeszcze jeden mazur dzisiaj” i „Stand by me”.
Na koniec zaśpiewała Fermata, część młodzieżowa. Chór jest w przededniu roku dla siebie jubileuszowego – 10 lat istnienia. Kierownik zespołu Anna Roj szykuje z tej okazji kolejne uczty duchowe. Zaśpiewali wiązankę przebojów The Beatles, pieśń „Uratowani” i „Od Krakowa goście jadą” w składzie ok. 40 osób i z towarzyszeniem instrumentalistów.
Przekonaliśmy się po raz kolejny, że utalentowanych, pełnych pasji, oddających się muzyce mieszkańców w każdym wieku nie brakuje w gminie Zielonki. Jako że przegląd miał miejsce na kilka dni przed wspomnieniem św. Cecylii, które przypada 22 listopada, prowadząca koncert i jego pomysłodawczyni Katarzyna Żak złożyła wokalistom życzenia. Dyrektor CKPiR Marek Płachta zaprosił na kolejne wydarzenia organizowane przez CKPiR i wręczył dyrygentom chórów równorzędne nagrody.
Św. Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów i muzyki kościelnej.
Łacińska sentencja pod wizerunkiem św. Cecylii we frydmańskim kościele na Spiszu głosi, że w niebie pozostanie tylko muzyka. Przyłączamy się do podziękowań dla wszystkich muzykujących mieszkańców naszej gminy i jej przyjaciół.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC08925
DSC08980
DSC09009
DSC09065
DSC09077